A A A

Kotły typu RETAL - A/U opalane eko-groszkem lub miałem węglowym z dodatkowym rusztem

Uniwersalność zastosowań

Rodzina nowoczesnych ekologicznych kotłów węglo- wych typu RETAL w wersji U i A/U to nowa gene- racja kotłów grzewczych. Została zaprojektowana do zasilania instalacji centralnego ogrzewania i wytwarzania ciepłej wody.

Budowa kotła i unikalna technologia spalania

Kotły typu RETAL są konstrukcją spawaną wykonaną z blach tworzących kanały wodne. Kocioł oznaczony jako „WR” posiada wymiennik rurowy a jako „PK” wymiennik kanałowy. We wnętrzu kotła zamontowano samoczyszczące palenisko retortowe, a kotły w wersji A posiadają ruszt żeliwny znajdujący się nad paleniskiem retortowym do awaryjnego spalania w razie wystąpienia sytuacji uniemożliwiającej w dłuższym okresie czasu nor- malne zasilanie kotła (np. awaria zespołu zasilająco-sterującego, brak zasilania lub brak odpowiedniego paliwa). Awaryjna praca kotła nie pozwala na osiągnięcie mocy nominalnej, ale zapobiega nadmiernemu spadkowi temperatury w instalacji grzewczej i pomieszczeniach ogrzewanych. Z boku kotła znajduje się zespół podajnika z zasobnikiem paliwa. Podczas pracy automatycznej węgiel dozowany jest do paleniska retortowego za pomocą podajnika ślimakowego, a powietrze do przestrzeni spalania dostarczane jest za pośrednictwem wen- tylatora elektrycznego. Z zewnątrz kocioł posiada warstwę izolacyjną i pokryty jest blachą lakierowaną proszkowo.

Automatyka i łatwość obsługi.

Zautomatyzowanym układem steruje urządze- nie mikroprocesorowe. Układ został wyposażony w system ochrony przed skutkami awarii zasila- nia, oraz innymi różnego rodzaju zakłóceniami. Wysoki komfort ekspolatacji zapewnia zasobnik paliwa o pojemności gwarantującej 3-7 dniową ciągłą pracę kotła. Automatyka kotła przystoso- wana jest do współpracy z dodatkowym regula- torem pogodowym.

Gwarancja wysokiej jakości

Wszystkim naszym klientom służymy doradztwem technicznym, a przy zakupie udzielamy trzyletniej gwarancji na kocioł, dwuletniej na automatyczny układ nawęglania.

W ofercie posiadamy kotły o większej mocy.

Informacje techniczne: