A A A

Kotły typu ALBIL opalane miałem węglowym

Zakres mocy: od 12 do 500 kW

Uniwersalność zastosowań.

Rodzina nowoczesnych ekologicznych kotłów miałowych typu ALBIL to nowa generacja kotłów grzewczych. Została zaprojektowana do zasilania instalacji centralnego ogrzewania i wytwarzania ciepłej wody. Szeroki zakres mocy umożliwia dobór odpowiedniego kotła zarówno do małych kotłowni indywidualnych, jak i po zestawieniu mocy kotłów można budować kotłownie osiedlowe.

Unikalna technologia spalania

Kotły typu ALBIL sa przystosowane do spalania miału węglowego. Zastosowano w nich system spalania miału na ruszcie stałym - górne komorowe, sterowane nadmuchem powietrza. Nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiają, że sprawność cieplna kotłów jest rzędu 80%.

Automatyka i łatwość obsługi.

Dzięki zastosowaniu wentylatora podmuchowego i nowoczesnego układu automatyki kotły są bardzo proste w eksploatacji.Ich stałopalność eksploatacyjna wynosi 24-6 godz. W przypadku przerwy w dostawie energii elektrycznej może być eksploatowany także w ciągu naturalnym.

Przyjazny dla środowiska

Rodzina kotłów ALBIL jest przykładem skutecznego wdrożenia techniki "czystego spalania" miału węglowego przy uzyskaniu wysokiej efektywności energetycznej. Potwierdzeniem tego jest uzyskanie certyfikatu ekologicznego.

Informacje techniczne: